Neden Akülü Transpalet

Akülü transpaletler her zorluğun üstesinden gelir

Akülü transpaletler paletlerin yüklenmesinde ve düz zeminde nakledilmesinde ekonomik yardımcılar olarak ikna eder. İster kısa veya uzun mesafeler için olsun, ister yalın yaya kumandalı işletimde veya ek yolcu cihazı olarak olsun: Deponuz için uygun akülü transpaleti burada bulabilirsiniz. 

Her mesafe için uygun akülü transpalet

Özellikle işletmenizdeki yolların uzunluğu, hangi akülü transpaletin sizin için en iyisi olduğunu belirler. Ürünlerin hızlı yüklenmesi ve boşaltılması için örneğin bir akülü transpaleti tavsiye ederiz. Ağır yükleri orta ile uzun arasında mesafeler üzerinden nakletmek istiyorsanız, güçlü ve güvenli bir akülü manüel transpalet ESE ile en yüksek işlem performansını elde edersiniz. Bu akülü transpalette kullanıcılar ayakta veya oturarak çalışabilir ve yan düzenleme sayesinde her şeyi görürler. Bunun dışında ergonomik olarak tasarlanmış, kısmen her iki taraftan kullanılabilir kumanda kolları esnek, rahat çalışma sağlar ve yükü hissedilir oranda azaltır. 

Akülü transpaletler yokuşları aşar

Özellikle birinci palet sırasının kamyon veya tren vagonlarına yüklenmesi veya buradan boşaltılması durumunda eğimler, standart akülü manüel transpaletler için bir sorun oluşturabilir – fakat rampa kaldırması olan bir akülü transpalet için değil. Bu, rampalarda ve yokuşlarda yüzde 15’e kadar bir seviye dengelemesini mümkün kılar. Bunda ayrıca çok sayıda diğer donanım varyantları ve güç özellikleri arasında seçim yapabilirsiniz: entegre şarj cihazından yavaş sürüş tuşuna ve çekiş yardımcısına kadar.

3,5 tona kadar yükler için akülü manüel transpaletler

Akülü manüel transpaletlerimiz 1,4 ile 3,5 ton arası yükleri hızlı ve güvenli bir şekilde hedefe taşır – güçlü akülerle birlikte sessiz ve güçlü elektrikli motorları sayesinde. Bu sayede örneğin EJE 2 yapı serisinin akülü transpaletleri ağır yüklerle dahi yaya kumandalı işletimde 6 km/saatlik maksimum izin verilen sürüş hızına sorunsuzca ulaşır.

Akülü transpaletlerle işletme masraflarından tasarruf edin

Akülü transpaletlerimizin yenilikçi AC teknolojisi sayesinde düşük işletme masraflarında daha fazla performanstan faydalanırsınız. Üç fazlı akım, standart akım ağından gelen alternatif akımın bir türüdür ve doğru akımdan daha ekonomiktir. Bu teknoloji sayesinde bazı bileşenler ve aşınma parçaları gereksiz olur, bu da akülü transpaletlerimizin bakım gereksinimi özellikle azaltır.