Reachtrucklar

Reach Truck – çevik ve güçlü

60 yıldan uzun bir süredir Reach Truck’larımız, dünya çapındaki depolara güvenilirlik ve yüksek performans kazandırmaktadır. Kompakt tasarımı ve yüksek kaldırma kapasitesi sayesinde Reach Truck’larımız özellikle dar alanlarda yeni standartlar belirlemektedirler.

Reach Truck prensibi

Bir yandan kompakt tasarımı, öte yandan 13.000 milimetreye kadar kaldırma yüksekliği, Reach Truck’lar iki önemli özelliğini oluşturuyor. Yüklerin kaldırılması sırasında Reach Truck asansörünü, çatal aracın önünde serbest olana kadar ileriye doğru iter. Bu sürece ön itiş adı verilir. Daha sonra ürünün ön aks ve arka aks arasında geri çekildiği “geri kaydırma” adı verilen işlem gerçekleştirilir. Bu prensip ile forkliftin toplam uzunluğu kısaltılmış olur ve bu da forkliftin manevra elverişliliğini artırır. Buna ek olarak sürüş stabilitesi artırılır ve denge ağırlıkları üzerinde karşı dengeleme ihtiyacı azaltılır. Elektrikli Reach Truck’larımız ile 2,5 tona kadar olan yükler artık hızlı ve güvenilir bir şekilde, hedeflenen noktaya ulaştırılabilir.

Elektrikli Reach Truck: Dar koridorlarda uzman

Koridor genişliği ne kadar dar olursa aynı yüzeyde daha fazla raf yer kaplar. Bu nedenle intralojistik açısından dar koridorlu alanlarda optimum alan kullanımını tercih etmelisiniz. Elektrikli Reach Truck’larımız tam olarak bu noktada etkinliğini kanıtlıyor. Kaldırma asansörü ve kaldırma asansörünün kazandırdığı kompaktlık, sizi dar koridorlardan bile zahmetsiz bir şekilde geçirecek. Reach Truck’lar sayesinde özellikle kısa zamanda hızlanma, yüksek kaldırma ve itme hızlarına erişirsiniz ve yüksek bir işlem performansı elde edersiniz. Ayrıca “Efficiency” den “drive&liftPlus” a kadar farklı donatım paketleriyle şirketinizin bireysel ve kullanılan depo sistemlerine olan taleplerine karşılık vermekteyiz. Bu, büyük kaldırma yüksekliklerinde bile hızlı palet taşıma ve aynı zamanda uzun sürüş yollarında yüksek sürüş hızı elde edeceğiniz anlamına gelir.

İç ve dış mekanda kullanım için Reach Truck

Çeşitli kaldırma yükseklikleri ve taşıma kapasitesine ek olarak Reach Truck programlarımız farklı zemin koşulları için gerekli ola araçları da kapsar. Forkliftlerinizi hem alanda hem de hol de kullanıyorsanız süper elastik araç lastiklerine sahip ETV C16/C20 sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. İster düz beton zeminlerde, isterse engebeli asfaltta olsun, elektrikli Reach Truck’lar her arazide yüksek sürüş güvenliği sağlar. Buna ek olarak araçlar daha sonra, dış mekân kullanımı için hava koşullarına karşı koruma kabinleri ile donatılabilir. 

Reach Truck’lar ile maliyetler azalır

Elektirkli Reach Truck’larımızla çok sayıda teknik ve ergonomik avantajlardan faydalanabilirsiniz. Buna, yavaşlama sırasında enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan yenilikçi geri kazanım teknolojisi de dâhildir. İşletme maliyetleriniz uzun vadede yüzde 20’ye kadar azaltılabilir. Daha fazla verimlilik ve güvenlik için çeşitli kontrol ve izleme fonksiyonları da mevcuttur: farklı sürüş programlarından PIN erişim yetkilendirmesine ve yükseklik ön seçimine kadar.